BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takfotogenlampa 9939203
*
nr 993 9203
Takfotogenlampa
Majolika
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2015
kl 19:10:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 17:13:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
-
6007 Ampel
koppar / glaskupa. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:22
-
5171 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 50 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:51
-
5287 Ljuskrona
Italien. Höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:23
-
5357 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:56
-
5237 Malmkrona
1800-tal. Höjd: ca 55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:49
-
6158 Malmkrona
mässing, Skultuna. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
*
Takfotogenlampa
Kondition: skadad
nr 993 9203
Takfotogenlampa
Majolika
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 17:13:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
-
6007 Ampel
koppar / glaskupa. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:22 -
5171 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 50 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:51 -
5287 Ljuskrona
Italien. Höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:23
-
5357 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:56 -
5237 Malmkrona
1800-tal. Höjd: ca 55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:49 -
6158 Malmkrona
mässing, Skultuna. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56